Kofermentas – ubichinolis ar ubichinonas?
Kofermentas Q10 gaminamas žmogaus organizme, tačiau su amžiumi jo susidarymas gerokai sumažėja. Jo trūkumas dažnai atsiranda ekstremaliomis sąlygomis, tokiais atvejais papildomai reikia vartoti kofermentą Q10.
Pagrindinis kofermento Q10 vaidmuo yra pernešti elektronus mitochondrijų kvėpavimo grandinėje, kur jis pereina iš redukuotos formos – ubichinolio – į oksiduotą formą – ubichinoną arba ubidekarenoną, bet po to beveik akimirksniu atstatomas į ubiquinolį.
Kaip matote, kofermentas Q10 mitochondrijose veikia kaip šaulys, oksiduodamasis ir vėl redukuodamas. Šiuo požiūriu nesvarbu, kokia forma į organizmą įvesime kofermento Q10.
Kofermento Q10 savybės pereiti iš redukuotos formos į oksiduotą ir atvirkščiai, nulėmė antrąjį jo, kaip antioksidanto, vaidmenį. Tokiu atveju antioksidacinis aktyvumas tikrai bus didesnis jo redukuota forma – ubichinolis, lyginant su ubichinonu.
Ir tai dažnai minima internete, sakydama, kad „redukuotos formos kofermento Q10 (ubichinolio) antioksidacinis aktyvumas yra trimis dydžiais didesnis nei nesumažintos formos“.
Tačiau jie tyli apie tai, kad oksiduota kofermento Q10 forma, skirtingai nei daugelis kitų antioksidantų, aktyviai atsinaujina organizme ir vėl virsta ubichinoliu. Todėl šiuo požiūriu taip pat nesvarbu, kokia forma į organizmą įvesite kofermento Q10.
NSP gaminyje „Kofermentas Q10“ jį sudaro ubidekarenonas arba ubichinonas, kurio optimali dozė – 100 mg. Aliejaus pagrindas yra aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus. Sudėtyje nėra GMO.